صفحه نخست » مقالات » لاراول » سفارشی کردن مسیرها در laravel

سفارشی کردن مسیرها در laravel

دسته بندی : لاراول سطح مقاله : زمان مطالعه : دقیقه 10 مهر 1397
سفارشی کردن مسیرها در laravel

در این مقاله روش پیکربندی سریع مسیرها را در لاراول را به شما آموزش می دهیم.

;در ابتدا مراحل پیش فرض نسخه ی 5.6را که به شرح زیر می باشد نمایش می دهیم. با توجه به نمونه ی ذکر شده فریمورک Laravel تمامی مسیرهایی را که برای پیکربندی config/views موجود می باشد را برای شما فراهم می کند:

'paths' => [
    resource_path('views'),
],

;در مرحله ی بعدی، شما می خواهید پیکربندی app/viewsرا نشان دهید که شما می توانید طبق نمونه ی ذکر شده آن را تغییر دهید:

'paths' => [
    app_path('views'),
],

همچنین شما می توانید چندین path را در array ها ، مانند نمونه ی زیر اضافه کنید:

'paths' => [
    resource_path('views'),
    app_path('views'),
],

لازم به ذکر است که بسیاری از قسمت های فریمورک Laravel دارای قابلیت تنظیم مجدد هستند ، اما تاجایی امکان پذیراست که از کنوانسیون هایی که از پیش تعیین شده اند استفاده کنید و اما قابلیتی که فریمورک Laravel را برای دسته بندی فایل های نسبت به فریمورک های دیگر متفاوت می کند این است که شما در Laravel با هیچ محدودیتی رو به رو نیستید و قابلیت های آن بسیار فراتر از انتظارات شما می باشد.

یکی دیگر از نکاتی که برای ایجاد فایل می توانیم به شما نشان دهیم استفاده از مسیر resource_path(‘views’) می باشد که بهتر است از آن استفاده کنید.

اگر شما قصد دارید که تمامی فایل ها را منتقل کنید در ابتدا باید تمامی views را مرتب کنید و سپس قبل از آن که پیکربندی را شروع کنید تمامی فایل ها را به path ( مسیر) جدید انتقال دهید،البته شما می توانید از یک راه سریع تر هم استفاده کنید، فایل ها را attachment کنید ، انتقال آنها بسیار راحت تر می باشد.

اگر شما می خواهید بوسیله ی نرم افزار کدنویسی خود views های پیکربندی های خود را تغییردهید، می توانید از تمامی مسیرهایی که در بالا به شما نشان داده ایم استفاده کنید و فایل های خود را به مسیرجدید انتقال دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دید؟

5 / 0
[ 0 رای ]